O mnie

Witam wszystkich serdecznie w „sztukapuka.com” !:)

Mam na imię Sabina, mam 28 lat i mieszkam w pięknym Wrocławiu.
Pasja do handmade pojawiła się podczas mojego kilkuletniego pobytu w Anglii. Szukając hobby dla siebie zakupiłam tanią maszynę do szycia, a w sklepie z materiałami natknęłam się przypadkiem na filc, który wydał mi się dużo ciekawszy. Potem poszło już szybko – znalazłam w internecie Kay Petal- wspaniałą amerykańską artystkę robiącą filcowe lalki metodą needle felting i już wiedziałam, czym będę się zajmować:)
Nie jestem więc artystką z wykształcenia, nie odziedziczyłam zamiłowania do rękodzieła po nikim. Ta pasja przyszła do mnie sama i pozwoliła w pewien sposób odnieść się do mojej artystycznej strony.

Dotychczas wykonałam dużo dekoracji do domu, biżuterii i maskotek, ale przede wszystkim personalizowanych lalek.

Zaskakuje mnie, za każdym razem, jak odrobina filcu i kawałek materiału może zmienić się w coś ‚żywego’, posiadającego oczy, wyrażającego emocje, mającego pewien charakter.

sabinka(Medium)

Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się jakieś pięć lat temu. Dziś moja pracownia pęka w szwach od nadmiaru pudeł z filcem, koszów z materiałami, katalogów, nici, koralików, alcesoriów do wysyłek….i nie wyobrażam już sobie nie usiąść i nie przełożyć za pomocą prostej igły pomysłu, który narodził mi się w głowie.

Kocham spędzać mnóstwo czasu w sklepach pasmanteryjnych i szperać za właściwie wszystkim, czego mogę użyć później do moich prac. Mogę godzinami przeglądać artykuły w internetowych hurtowniach, a przede wszystkim uwielbiam czytać maile od klientów- każdy jest indywidualny, szczery, pełen miłosci do osoby, której podobiznę chcą u mnie zamówić:)

W moich pracach najważniejsze jest stworzenie czegoś oryginalnego, czegoś co wywoła uśmiech na Twojej twarzy,za każdym razem gdy na to spojrzysz, coś czym Twoje dziecko będzie mogło się bawić przez długie lata, co wprawi w zaskoczenie bliską Ci osobę. Zawsze stawiam na wysokiej jakości tkaniny z miłymi kolorami, koncentruję się na porządnym wykonaniu i nietypowych detalach.

A zatem..dziekuje serdecznie za czytanie tego i odwiedziny mojej strony:). Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie, a jeżeli masz ochote, bym stworzyla coś specjalnie dla Ciebie, Twojego malca, bądź bliskiej Ci osoby, pisz do mnie na adres sztukapuka.com@gmail.com

Pozdrawiam!